אודות נתיבות המשפט

ארגון נתיבות הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם על מנת לקדם את הזכויות של החברה החרדית. אנחנו מאמינים שלאזרח החרדי מגיע זכויות מלאות ועליו להיות מודע להם ולדרוש אותם מהגופים הממשלתיים והמוניציפליים הרלוונטיים.

מסקר מקיף שנערך עבור הארגון עולה כי 60% מהציבור החרדי אינם מודעים לזכויות הבסיסיות ביותר שלהם כאזרחים. ביניהם הזכות לבטיחות ולביטחון, הזכות לקבלת פיצוי על נזק, כך בין היתר, הם אינם מכירים את המערכת השלטונית כדי לדעת למי לפנות על מנת לממש את זכויותיהם.

סקר שנערך עבור נתיבות המשפט

נתיבות המשפט הוא ארגון מעצים הפועל בעיקר בתחומים שאינם שנויים במחלוקת וקשורים לזכויות הטבעיות של האזרח החרדי. פעילות הארגון נועדה להנגיש את המודעות לזכויות – שהציבור החרדי ידע שיש לו זכויות ואיך לממש אותם. להיות בית וקהילה למבקשים לפעול לקידום זכויות. לספק עדכוני חדשות, סקירות, מאמרים ותכנים על פעילות אזרחית מוצלחת והשפעתה על הסביבה והקהילה, וכן ליזום ולאכוף נושאים אזרחיים לטובת הציבור החרדי.

ארגון נתיבות המשפט מחולל מפנה לטובה ומשפיע רבות על השיח החברתי בחברה החרדית ומחוצה לה; הארגון הוביל לכך שיופק  כנס מבקר המדינה ונציבות תלונות הציבור למגזר החרדי. שיצורפו פרטי ממונה פניות הציבור במסמכים לאזרחים ברשויות המקומיות אלעד, בית שמש, מודיעין עילית וביתר עילית כמחויב על פי החוק. כמו כן, מסייע לתושבים רבים בפניות אזרחיות ובפרט בכל הנוגע לתברואה, סילוק מפגעים ופיצוי על נזקים. 

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו בכל דרך שתתאים לכם: כתיבה באתר שלנו וברשתות החברתיות, דיווח על מפגעים וכשלים הדורשים תיקון, תרומה כספית או מקצועית, כל דרך בה תבחרו

נתיבות המשפט

בתקופת משבר הקורונה הפיק נתיבות המשפט סרטון תקדימי מותאם לשמירת כללי הבריאות בהחברה החרדית שפורסם באתרים החרדים המובילים. לאחר אסון מירון הפיץ מכתב אלטרנטיבי הקורא לשמירת נהלי הבטיחות שפורסם בבתי הכנסת בכל רחבי הארץ ועורר הדים רבים. 

אם אתם רוצים סיוע בפנייה לרשויות או בהכרות עם מנגנונים ציבוריים, רוצים להעביר חוג בית או סדנה בתחום. אם אתם מבקשים להשפיע על השיח הציבורי ולחולל שינוי אזרחי מעצים בקרב החברה החרדית. אם מבחינתכם מנהל תקין הוא צורך חרדי מובהק שיש לעבוד ולפעול למענו –

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו בכל דרך שתתאים לכם: כתיבה באתר שלנו וברשתות החברתיות, דיווח על מפגעים וכשלים הדורשים תיקון, תרומה כספית או מקצועית, כל דרך בה תבחרו. אנחנו  כאן כדי ליצור ולקדם חברה חרדית אזרחית מעורבת, יוזמת ופעילה. כזו שהפרט בתוכה יודע לבטא ולהשמיע את קולו בבירור תוך ניהול תקשורת אפקטיבית בתוך הציבור החרדי והישראלי. אנחנו כאן כדי לנהל תקשורת הדדית עם הגופים הסטטוטוריים, לגלות עניין אזרחי ולנהל שיח זכויות פורה לקבלת שירות הוגן ויעיל. הצטרפו אלינו.

המרכז החרדי למשפט ולחברה

נתיבות המשפט

בית חרדי להעצמה אזרחית; כאן תוכלו ללמוד על הזכויות שלכם

ולהכיר את הדרך לממש אותם בקלות וביעילות